Byť aupairmädchen ... II.

Autor: Valentína Michálková | 28.8.2011 o 16:13 | (upravené 28.8.2011 o 16:24) Karma článku: 7,85 | Prečítané:  1190x

Zase tá istá otázka... A zase tá istá odpoveď. Asi mi nestačilo Tirolsko minulý rok, tak tam cupitám znovu...Veď už vyše roka ma nikto nebil autíčkom, či lietadlom, nikto mi nezakazoval nezmyselné veci ako to vedel len Laurenz, nikoho som už naozaj rok nevidela zabíjať muchy rukou a nikto, ale naozaj nikto nevedel tak krásne na mňa kričať „Prestaň!" po slovensky ako to milé dieťa

Hmmm...ale čo kúpiť dieťaťu, ktoré ma všetko??? Minulý rok pri mojom odchode som mu darovala tričko s nápisom Percy...keď niekto miluje svoj traktor,model  Steyer 84, tak ako on, bola to dobrá voľba. Nakoniec som kúpila sadu  (pre mňa) hlúpostí potrebných pri pristávaní lietadla. Poviete si, čo tam treba?? To by ste sa však naozaj čudovali, čo všetko.

Po 6 hodinách cesty som konečne „doma". So zvláštnym pocitom vstupujem zase do rovnakého mestečka, s rovnakým domčekom, právnikom, psychologičkou...a však to už poznáte. Hľadám očami to malé i keď už zase o rok staršie dieťa, ktoré mi, aj napriek tomu všetkému, akosi prirástlo k srdcu. Spozorujem ho na sedačke, smutného, tichého, vôbec sa neradujúceho z darčeka. Ach jaj, choroba je zlá vec, ale pre dieťa, ktoré neznáša jesť lieky, ešte horšia... Nuž čo, vravím si, snáď nebud horšie ako minulý rok... A veru, poviem Vám, ani nebolo...

Klasické „šichty" od 8:00hod. rána do 14tej hodiny sa stali niečím iným ako minulý rok. Stali sa niečim zábavnejším a menej bolestivým pre moje telo. „Vaaaaal, poď sa so mnou hrať... Vaaaaal, oblečieš ma?....Vaaaal, Vaaaal, Vaaaal" No ja len s úžasom pozorujem zmeny v jeho správaní. Bože, je to vôbec to isté dieťa? ... Fuuuuuuuu, našťastie je. Nič nie je také čiernobiele ako sa na prvý pohľad zdá a malý nebol výnimkou. Výdrž, trucovitosť, prirodzená sebeckosť každého jedináčika tu stále ostala a asi aj dlho ešte ostane. Zmenili si však okolnosti... Som tu už vyše mesiaca a nepamatám si kedy by ma buchol, alebo nakoniec neurobil čo chcem. Našla som totiž konečne systém. Hurááá, som za vodou...a veruže som. Konečne som bola na koni ja. Pochopila som, že nie vždy dohováranie a „nafukovanie" pomôže...niekedy proste dieťa potrebuje zažiť teóriu v praxi.... „Nechceš sa obliecť? Neobleč...Tvrdohlavo chceš čúrať proti vetru? Čúraj... Naozaj si myslíš, že elektrický vláčik opravíš tak, keď ho budeš hádzať o zem? Tak hádž..." Jasnééé, vždy musíte dieťaťu tú realitu ukázať tak, aby sa mu nič nestalo, resp. nijak vážne si neublížil. Ale táto metóda jednoducho fungovala ako hodinky. Pochopil, že už mu jeho Vaaaal nebude lietať za zadkom, kedy si on zmyslí, nebude sa na neho usmievať, keď sa chová ako Trotl... Vie však, že mu vždy pomôže, keď potrebuje, že sa s ňou nemusí báť, že ho ochráni, že mu upečie vždy palacinky podľa jeho chuti a tiež vie... že ho naozaj ľúbi.

Nestačí? Podľa mňa aj áno. A čo je najlepšie? Keď začne chomoliť slová, ktoré som ho naučila po slovensky. Malina, jahoda, bábovka, prestaň, nechaj ma, dobre, áno, nie, kufor, čučoriedka. Čudovali by ste sa ako ich vie perfektne a logicky použiť do nemeckých viet.

Som tu už vyše mesiaca a čo chvíľa mi to tu končí. Za ten onen uplynulý čas mi to tu dalo veľa...nie len cudzí jazyk, ale hlavne schopnosť vychádzať a naučiť sa počúvať dieťa, vedieť sa s ním diplomaticky dohodnúť na veciach, ktoré od neho žiadam ja, bez toho, aby sa „uplakal" k smrti.

Tento rok som tu na posledy. Chcem zas skúsiť niečo iné, nové, ísť do sveta. Avšak už teraz viem povedať, že dve letá v srdci Tirolska, pri tomto dropcovi mi dali skúseností (hoc aj modrín nebolo málo) až až.

Byť Aupairmädchen nie je med lízať...ale lepšie ako klincom do oka

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?